PODSUMOWANIE CZERWCOWYCH DNI WALKI Z RAKIEM

Kończymy czerwcowe „Dni Walki z Rakiem”, które w tym roku miały szczególną wymowę. Nasz wyścig z nowotworami, zwłaszcza poprzez profilaktykę i badania przesiewowe, nabiera coraz większego znaczenia, szczególnie gdy przyjrzymy się niepokojącym statystykom.

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost liczby zachorowań na nowotwory płuc oraz inne rodzaje nowotworów.

Oto dane z ostatnich trzech lat:

Rok 2021: wykryto 2904 przypadków nowotworów płuc i 60 przypadków innych nowotworów. Zgony: 32.

Rok 2022: liczba nowotworów płuc wzrosła do 3664, innych nowotworów do 88. Zgony: 47.

Rok 2023: dramatyczny wzrost liczby nowotworów płuc do 4919, innych nowotworów do 131. Zgony: 75.

Te liczby pokazują, jak ważna jest nasza wspólna walka z rakiem. Nasz szpital nieustannie rozwija programy profilaktyczne i badania przesiewowe, aby jak najwcześniej wykrywać nowotwory i skutecznie je leczyć. Jak mówi Wioletta Śląska-Zyśk, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie: - Dzięki wczesnej diagnostyce mamy większe szanse na wyleczenie i poprawę jakości życia naszych pacjentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej walce, a przede wszystkim tym, którzy skorzystali z naszych bezpłatnych badań. Pamiętajcie, że profilaktyka ratuje życie – regularne badania mogą uratować Was i Waszych bliskich! Dbajcie o siebie i pamiętajcie o misji naszego szpitala, która powinna stanowić codzienne motto każdego z nas: Zdrowie jest najważniejsze!

 

na zdjęciu para młodych ludzi którzy przygotowują zdrowy posiłek, a w punktach wymienione są sosopby na obniżenie ryzyka zachorowania na nowotwory.