Zasady Przyjęcia Do Szpitala

 

 1. Dokumenty, które powinien zabrać ze sobą każdy pacjent zgłaszający się do izby przyjęć lub na poradę lekarską:                                                                                     
  • skierowanie od lekarza rodzinnego (lub innego specjalisty) lub kartę informacyjną   wypisu ze szpitala zawierającą wpis kierujący pacjenta do naszej placówki;             
  • dokument potwierdzający tożsamość;      
  • dokumentację leczenia – wyniki badań, zdjęcia RTG klatki piersiowej, karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia.
 2. Przy przyjęciu do szpitala wskazane jest posiadanie pidżamy, szlafroka, ręcznika, obuwia domowego, obuwia antypoślizgowego do użytku w kabinie prysznicowej oraz przyborów toaletowych itp. Pacjenci mogą zabrać ze sobą dres, z którego będą korzystać w ciągu dnia.
 3. Pacjenci przyjmowani na Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej  z Ośrodkiem Rehbilitacji Dziennej powinni zabrać ze sobą dres i obuwie sportowe. Odzież osobista pacjentów powinna być przechowywana w magazynie szpitalnym. Magazyn szpitalny jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00. W dni wolne od pracy magazyn odzieży obsługuje pracownik portierni.

UWAGA: Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu lub w depozycie placówki medycznej, ponieważ szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku.

W związku z pracą w warunkach zagrożenia epidemicznego wirusem SARS-CoV-2, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentom jak i personelowi Warmińsko - Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, każdy pacjent zostaje poddany testowi w kierunku SARS CoV-2 według  następujących zasad:

 • Pacjenci z innych szpitali – przyjmowani z ujemnym wynikiem badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
 • Pacjenci leżący oraz pacjenci w stanach nagłych – przyjmowani są do wydzielonych sal izolacyjnych w oddziałach szpitalnych. Pacjentowi zostaje pobrany wymaz w kierunku SARS-CoV-2. Do chwili uzyskania wyniku badania w kierunku SARS-CoV-2 traktowani są jako osoby potencjalnie zakaźne.
 • Pacjenci planowi:

Przed przyjęciem do oddziału, pacjent zgłasza się do kontenera w celu pobrania wymazu w kierunku SARS CoV-2. Po otrzymaniu wyniku negatywnego pacjent jest przyjmowany do oddziału.

W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego lekarz w zależności od stanu klinicznego pacjenta kieruje pacjenta do izolacji domowej lub oddziału Covid.

 

W przypadku osób, które zostały zaszczepione podwójną dawką przeciw Covid 19 i ozdrowieńców wykonuje się test antygenowy.

U osób, które nie chorowały na Covid 19 i niezaszczepionych wykonuje się test PCR.

 

 

REGULAMIN POBYTU

 1. Pacjentom nie wolno bez wiedzy personelu wychodzić poza obręb oddziału i Szpitala;

 2. W porze obchodów lekarskich oraz zabiegów pacjent powinien przebywać w oddziale;

 3. Należy stosować się do indywidualnych zaleceń lekarza, pielęgniarki w zakresie diagnostyki, leczenia, pielęgnacji oraz żywienia;

 4. Należy dbać, aby swoim zachowaniem nie zakłócać spokoju innym chorym;

 5. Należy przestrzegać ciszy nocnej w godzinach 22:00 – 6:00;

 6. Należy szanować własność Szpitala oraz innych pacjentów;

 7. Nie wolno uprawiać gier hazardowych;

 8. Nie wolno palić papierosów i pić alkoholu;

 9. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i bhp;

 10. Nie wolno manipulować aparaturą medyczną, urządzeniami i instalacjami elektrycznymi, gazowymi, wentylacyjnymi, grzewczymi;

 11. Nie należy używać aparatów komórkowych w pobliżu aparatury elektronicznej.

UWAGA: Warmińsko - Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie posiada PŁATNY PARKING. Zasady korzystania z parkingu oraz ceny znajdują się w załącznikach zamieszczonych poniżej.

 

Załączniki:
PlikRozmiarData dodania
Pobierz plik (Regulamin korzystania z parkingu w SPZGiChP w Olsztynie.pdf)Regulamin korzystania z parkingu w SPZGiChP w Olsztynie.pdf158 kB2019-01-21
Pobierz plik (Cennik opłat za parking.pdf)Cennik opłat za parking.pdf122 kB2019-01-21