Zasady Przyjęcia Do Szpitala

 

 1. Dokumenty, które powinien zabrać ze sobą każdy pacjent zgłaszający się do izby przyjęć lub na poradę lekarską:                                                                                     
  • skierowanie od lekarza rodzinnego (lub innego specjalisty) lub kartę informacyjną   wypisu ze szpitala zawierającą wpis kierujący pacjenta do naszej placówki;             
  • dokument potwierdzający tożsamość;      
  • dokumentację leczenia – wyniki badań, zdjęcia RTG klatki piersiowej, karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia.
 2. Przy przyjęciu do szpitala wskazane jest, aby w celu prześpieszenia przyjęcia do Szpitala Państwo byli ubrani w dres.
 3. Do Szpitala należy zabrać ze sobą pidżamę, szlafrok, ręcznik, obuwie domowego, obuwie antypoślizgowe do użytku w kabinie prysznicowej oraz przybory toaletowe itp.
 4. Pacjenci przyjmowani na Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej  z Ośrodkiem Rehbilitacji Dziennej powinni zabrać ze sobą dres i obuwie sportowe. Odzież osobista pacjentów powinna być przechowywana w magazynie szpitalnym. Magazyn szpitalny jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00. W dni wolne od pracy magazyn odzieży obsługuje pracownik portierni.

UWAGA: Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu lub w depozycie placówki medycznej, ponieważ szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku.

 

REGULAMIN POBYTU

 1. Pacjentom nie wolno bez wiedzy personelu wychodzić poza obręb oddziału i Szpitala;

 2. W porze obchodów lekarskich oraz zabiegów pacjent powinien przebywać w oddziale;

 3. Należy stosować się do indywidualnych zaleceń lekarza, pielęgniarki w zakresie diagnostyki, leczenia, pielęgnacji oraz żywienia;

 4. Należy dbać, aby swoim zachowaniem nie zakłócać spokoju innym chorym;

 5. Należy przestrzegać ciszy nocnej w godzinach 22:00 – 6:00;

 6. Należy szanować własność Szpitala oraz innych pacjentów;

 7. Nie wolno uprawiać gier hazardowych;

 8. Nie wolno palić papierosów i pić alkoholu;

 9. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i bhp;

 10. Nie wolno manipulować aparaturą medyczną, urządzeniami i instalacjami elektrycznymi, gazowymi, wentylacyjnymi, grzewczymi;

 11. Nie należy używać aparatów komórkowych w pobliżu aparatury elektronicznej.

UWAGA: Warmińsko - Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie posiada PŁATNY PARKING. Zasady korzystania z parkingu oraz ceny znajdują się w załącznikach zamieszczonych poniżej.

 

Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (Regulamin korzystania z parkingu w W-MCChP w Olsztynie.pdf)Regulamin korzystania z parkingu w W-MCChP w Olsztynie.pdf157 kB2019-01-21
Pobierz plik (Cennik opłat za parking.pdf)Cennik opłat za parking.pdf122 kB2019-01-21