Pacjenci O Szpitalu

Podziękowanie - piękna kartka od pacjentki z podzękowaniami dla personelu Oddziału Rehabilitacji

W podziękowaniu za wspaniałą opiekę dla personelu Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej

Kwiaty dla personelu Oddziału Rehabilitacji w podziękowaniu za wspaniałą opiekę

 

 

 

 

 

 

Podziękowania dla personnelu z Oddziału Onkologii za wspaniałą opiekę

 

 

 

Szanowna Pani Dyrektor

Chciałbym podziękować za organizację funkcjonowania Kliniki Pulmonologii w Olsztynie (Jagielońska 78).

W dniach 9.08-28.09.2023 moja mama Ewa B. została przyjęta do Kliniki Pulmonologii.

Mamą zaopiekował się lek. Tomasz, chciałbym mocno podziękować Pani Dyrektor i Panu lekarzowi za taką fantastyczną opiekę i dbałość o zdrowie mamy. Pan Kodeniec zasługuje bardzo mocno na wyróżnienie jego pracy, gdyż jego zdolności merytoryczne i zdolności kontaktu z rodziną i chorym są niesamowite i zasługują na pochwałę. Jeśli istnieje możliwość nagrody od Dyrektora za aktywność to bardzo mocno to popieram.

Mamy stan był bardzo, bardzo zły. Była to już 4 hospitalizacja mamy od lipca 2023 r., mama chorowała od 25 lat na SM. Mamy doświadczenie szpitalne.

Za Pani Dyrektor pośrednictwem chciałbym mocno podziękować Panu Kodeńcowi.

 

 

Podziękowanie pacjnetki dla personelu medycznego Oddziału Alergologiczno - Pulmonologicznego za fachową opiekę, pomoc i wsparcie. Szczególne uznanie dla dr n. med. Magdaleny Zakrzewskiej Koorydnatora Odziału za stworzenie profesjonalnego zespołu zajmujacego się próbami prowokacyjnymi z alergenami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pacjenci o Szpitalu

Na ręce Pani Prof. dr hab. Anny Doboszyńskiej składam najpiękniejsze podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za to, że jako Ordynator Kliniki stworzyła Pani szpital wyjątkowo przyjazny pacjentom. Jest Pani Profesor dobrym, szlachetnym duchem tej placówki.

Zespół lekarzy, pielęgniarek i całego personelu to ludzie sprawnie współpracujący ze sobą, nie tylko posiadający wysokie kompetencje, ale także cechujący się empatią, troską i cierpliwością wobec chorych pacjentów. Do takich należy również opiekująca się mną Pani dr Marta Rytel.

W powrocie do zdrowia mają także znaczenie oferowane przez Państwa warunki lokalowe: czyste, widne, wysokie sale, przestronne korytarze, dobrze wyposażone łazienki, możliwość spacerowania po alejkach pięknego parku/lasu otaczającego budynek kliniki.

Zachęcam wszystkich do ufnego podejmowania decyzji co do leczenia właśnie w tym olsztyńskim szpitalu.

Wdzięczna pacjentka z Warszawy

 

Podziękowanie
W imieniu własnym składam na ręce dyrekcji serdeczne podziękowania Personelowi Oddziału Rehabilitacji Pulmonologicznej za wspaniałe przyjęcie i opiekę na Oddziale. Byłem pacjentem tegoż Oddziału w miesiącu kwietniu b. r. i pragnę złożyć wyrazy szacunku i uznania dla Pani dr. Jolanty Olszewskiej, która zajęła się mną niezwykle profesjonalnie i serdecznie. Dziękuję również pozostałym pracownikom, na czele z Panią Oddziałową Kazimierą Kulczyńską-Hanusewicz, którzy z uśmiechem, poświęceniem i ogromną życzliwością opiekują się pacjentami. Cieszę się, że mogłem poznać ludzi tak zaangażowanych, szczerze oddanych swej pracy i pełnych ogromnej kultury osobistej oraz serdeczności. Raz jeszcze dziękuję i gratuluję tak profesjonalnej i oddanej kadry.
Z wyrazami uznania

Kazimierz Napiórkowski

 

Podziękowania
W dniu 7 lutego br. ok. godz. 16 przywiozłem wraz z siostrą naszą mamę Martę. Pomimo braku ostrego dyżuru, Pani doktor i Jej współpracownica z wielką empatią podjęły czynności, jak się wkrótce okazało, ratujące życie!!! Tygodniowy pobyt na oddziale klinicznym przywrócił Mamie pełnię sił. To kolejni lekarze i personel się do tego przyczynili. Kontrolna wizyta w poradni szpitalnej, to kolejny powód do satysfakcji. Jestem bardzo wdzięczny za okazywaną empatię i wielki profesjonalizm Zespołu Szpitala. Będę zobowiązany za przekazania tej wiadomości Dyrekcji i Wszystkim osobom zaangażowanym w ratowaniu życia i zdrowia naszej Mamy.

Z poważaniem
Bogdan Kacprzak.

P.S. Przepraszam, że tak późno od zdarzenia o tym piszę. Wszystkiego dobrego dla Wszystkich Państwa

 


W związku z koniecznością rehabilitacji przebywałam od 6 lutego do 3 marca 2017 r. w oddziale rehabilitacji dziennej Waszego ośrodka. Opieka na tym oddziale była dla mnie miłym zaskoczeniem. Pracujący tam profesjonalni rehabilitanci bardzo dobrze wykonują swoją pracę. W miłej atmosferze udzielają niezbędnej pomocy osobom niepełnosprawnym I rad co do dalszych Ćwiczeń aby powrót do zdrowia był jak najkrótszy.
Gratuluję takiego dobrego i profesjonalnego zespołu pracowników.
Z poważaniem 
Irena Czuba

 

Podziękowanie i zyczenia dla Oddziału Onkologii z pododdziałem chemioterapii

Na ręce Pani Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Onkologii z pododdziałem chemioterapii składamy najserdeczniejsze podziękowania dla Pań Pielęgniarek za okazaną nam pomoc i zrozumienie sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, za piekę i dobre słowo co było dla nas dużym wsparciem moralnym w chorobie Franciszka, stawić jej czoło i miejmy nadzieję przezwyciężyć. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy Paniom zdrowia i radości oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku. 

Grażyna i Franciszek Jędrychowscy

 

Podziękowanie dla doktora Jarosława Kołb-Sieleckiego

 

Drogi Doktorze,

Dziękuje, że był pan z tatą gdy odchodził, że traktował go Pan z godnością, jak kolegę lekarza, a nie kolejny przypadek medyczny, że był dla Pana nie tylko pacjentem, ale przede wszystkim człowiekiem...
Na zawsze będę o tym pamiętała.
Dziękuje

Magdalena Poloczek

 

Podziękowanie dla Zespołu Kliniki Pulmonologii - Oddziału Pulmonologicznego

Chcielibyśmy serdecznie podziękować całemu zespołowi za fantastyczną opiekę. Za to, że jesteście tacy oddani swojej bardzo trudnej i ciężkiej pracy. Dziękujemy za każdy uśmiech, miłe słowo i za tak ciepłe przyjęcie na oddział. Za to, że mimo zmęczenia i nawału pracy jesteście na każde zawołanie pacjenta i to w mgnieniu oka. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności dla was wszystkich.
Kazimierz Dudek z córką

Słowa wdzięczności 
Szanowna Pani Doktor  i cały personelu z Panią oddziałową na czele. Chciałabym wam podziękować za wspaniałą opiekę oraz serdeczności wiele, za wasze dobre serca, poświęcenie i uśmiech łaskawy. Niech się dobrze układają wasze wszystkie sprawy. Życzę wam przede wszystkich zdrowia, wszelkiej pomyślności, oraz długich szczęśliwych lat i z życia radości. Nic więcej nie mogę nad te proste słowa, może ktoś na dłużej w pamięci je zachowa.

Irena Drohomorecka

Pacjenci o szpitalu

Chcielibyśmy wyrazić podziękowanie i wdzięczność za przywrócenie nadziei i powrotu do zdrowia pacjenta Mirosława Gralińskiego, przebywającego w maju bieżącego roku w Klinice Pulmonologii - Oddziału Pulmonologicznego, koordynowanego przez Panią Profesor Annę Doboszyńską . W szczególności dziękujemy pani doktór Ewie Malinowskiej za niezwykle wnikliwe oraz szczegółowe analizy i badania, które w sposób kompleksowy i wysoce profesjonalny pozwoliły ustalić przyczyny dolegliwości zdrowotnych i stworzyły nadzieję na pozytywne prognozy jego stanu zdrowia w przyszłości. Podkreślamy, że według naszej skromnej oceny, stosunek wszystkich pracowników Oddziału jak i ich zaangażowanie w proces opieki zdrowotnej zasługuje na najwyższe uznanie. Dziękujemy Pani Doktór)
Janina Gralińska
Mirosław Graliński

Mamy zaszczyt wyrazić podziękowanie i wdzięczność za przywrócenie nadziei i powrotu do zdrowia pacjenta Mirosława Gralińskiego, przebywającego w maju bieżącego roku w Klinice Pulmonologii - Oddziału Pulmonologicznego, koordynowanego przez Panią Profesor Annę Doboszyńską . W szczególności dziękujemy pani doktór Ewie Malinowskiej za bardzo wnikliwe oraz szczegółowe analizy i badania, które w sposób kompleksowy i wysoce profesjonalny pozwoliły ustalić przyczyny dolegliwości pacjenta i stworzyły nadzieję na pozytywne prognozy jego stanu zdrowia. Należy podkreślić , że w czasie pobytu w Klinice zarówno w Rejestracji jak i w Izbie Przyjęć oraz na Oddziale, stosunek wszystkich pracowników Szpitala jak i ich zaangażowanie w proces opieki zdrowotnej zasługuje na najwyższe uznanie. Dziękujemy !
Janina Gralińska
Mirosław Graliński

 

Dziękuje Panu Ordynatorowi oraz zespołowi świetnych i miłych lekarzy i pielęgniarce oddziałowej, oddziału V Chemioterapii z Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Za ich cieżką pracę, wyrozumiałość i miłe podejście do pacjentów. 
Dziękuje Również sympatycznym i wesołym pielęgniarkom za ich poświęcenie, trud i cierpliwość w opiece nad niesfornymi pacjentami. 
Życzś wszystkim zdrowia , szcześcia, wytrwałości oraz osiągnięcia sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. 

Rudzyński Bogdan 
Pacjent z Pasłęka

 

Szanowna Pani, dyrektor Szpitala w Olsztynie Irena Petryna 
Prosimy przyjąć nasz najpiękniejszy Laur Podziękowań za wkład pracy, współpracę, czynne uczestnictwo i wspieranie ustawicznego kształcenia poprzez Uniwerstytet Trzeciego Wieku w piętnastolecie Jego działalności na Warmi i Mazurach.

Zarząd i słuchacze Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie
Prezes mgr Janusz Adamus

Pani Irena Petryna
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Pluc w Olsztynie.
Podziękowanie

Zarząd Koła miejskiego Olsztyn-naszego Związk- składa Pani i zespołowi lekarzy tutejszego Szpitala serdeczne podziękowania za troskliwą opiekę medyczna nad cieżko chorym Janem Olczykiem- byłym więźniem hitrolewskiego obozu koncentracyjnego w Auschwiz [Oświęcim]
Pięknie dziękujemy róznież za ważną dla nas pomoc w umieszczeniu chorego w Hospijum.
Wysoko cenimy sobie bezinteresownie niesioną pomoc ludziom będącym w życciowej potrzebie.
Z poważaniem

V-ce Prezes Koła Miejskiego
Leonard Jackowski

Prezes Zarządu
Benon Kazimierczak 

 

Dziękuje za opiekę

Potwierdzają się głoszone w mojej okolicy wieści
Państwo w leczeniu płuc jesteście najlepsi
Ja się o tym na własne oczy przekonałem
Kiedy na pulmonologii w sierpniu leżałem

„Zaliczam” już 24-tą hospitalizację w szpitalu
Nigdzie do personelu nie miałem żalu
Tu natomiast powiedzieć muszę co następuje
Ja na pulmonologii Państwa najlepiej się czuję

Wzorowa organizacja pracy i troska o pacjenta
Każda osoba cierpieniem jego mocno przejęta
Czystość, porządek i informacja doskonała
Za to wszystko personelowi chwała

Idę do dr Panek na pierwsze badanie
Ona w mojej pamięci na długo zostanie
Bo z taką życzliwością rzadko się spotykałem
Do mojej opiekunki pełnego zaufania nabrałem

Ordynator dr Anna Czerwińska czuwa nad całością
I wszystkich pacjentów darzy miłością
Z pełnym zaangażowaniem zespołem kieruje
I na serdeczne słowa podziękowania zasługuje

Wszyscy, bez wyjątku jeden cel maja przed sobą
Jak najlepiej opiekować się chorą osobą
A uśmiech pacjenta za najwyższą nagrodę uważają
Dobrze swoją misję i obowiązki spełniają

Dyrektor szpitala mgr inż. Irena Petryna ankiety rozpisuje
I o ocenę pracy personelu do nas apeluje
Oto jeszcze jeden przykład troski o chorego
Pani i całemu personelowi życzę zdrowia dobrego

Niech ten wiersz będzie dowodem mojej wdzięczności
Podziękowaniem, nagrodą z powodu mojej radości
Ja zawsze uważałem, iż ci którzy nam życie ratują
Na najwyższe uznanie i szacunek zasługują

Wdzięczny pacjent
Antoni Furchel
Oddział II Pulmonologia
sala 114


Olsztyńska pulmonologia może być wzorem dla innych

W życiu zaliczyłem już 24 hospitalizacje w szpitalach. Wszędzie gdzie leżałem podziwiałem ofiarną pracę personelu, wielką troskę o pacjenta. Od 29 lipca przebywałem w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Musze szczerze i otwarcie powiedzieć, że tak wspaniałej organizacji, czystości, wrażliwości na cierpienie pacjentów, tak dokładnej informacji o szpitalu niegdzie nie spotkałem. Duża zasługa w tym p. Dyrektor mgr inż. Ireny Petryny oraz całego personelu. To dzięki dyrektor, która tą funkcję sprawuje od trzech lat szpital potrafił wyjść z głębokiego dołka. Na modernizacje placówki wydano 13 milionów złotych a w najbliższym czasie wyda się 7 milionów złotych. Przyjęty zostałem na oddział II pulmonologii, którego ordynatorem jest lek. med. Anna Czerwińska. Jednak wszyscy pracownicy szpitala zasługują na serdeczne słowa uznania i podziękowania. Za pełne zaangażowanie, wrażliwość, matczyną opiekę. Nigdy nie zapomnę wielkiego serca okazanego mi przez moja opiekunkę dr Hannę Panek dzięki niej dużo więcej dowiedziałm się o mojej chorobie, to znaczy o stanie płuc, żołądka i serca. Skromność, opiekuńczość, kompetencja i konsekwencja oto co posiada w sobie pani doktor. Za to wszystko serdecznie dziękuję. Jesteście wspaniali. Tak trzymać!

Wdzięczny pacjent
Antoni Furchel
Oddział II Pulmonologia

 

Witam serdecznie
Od 12.08.2009 do 21.08.2009r. byłam pacjentką oddziału III pulmonologii. Miałam ciężkie zapalenie płuc, na szczęście jest już po wszystkim, wracam do domu :)
Dzięki oddziałowi III Pulmonologii !!!
Króciutko chciałabym podziękować, za okazane mi serce w trudach choroby, za cierpliwość, wspaniałą opiekę. Z wyrazami szacunku składam podziękowania dla pani lek. med. Henryki Prażmo - Fiałkowskiej, za okazane mi serce, znam jedno określenie dla takiej osoby " To Anioł a nie człowiek"!Z wyrazami szacunku dla pani pielęgniarka oddziałowej Lucyny Lica. Za opiekę i za zespół pielęgniarek, którym kieruje.W szczególności podziękowania dla pielęgniarki Ewy Łukasik przecudowna kobieta, świetne podejście do pacjenta, rzetelna opieka, zainteresowanie pacjentem. Pani Ewo proszę nigdy się nie zmieniać, jest pani kochaną osobą!!!Wyróżnić chciałabym również pielęgniarkę Magdalenę Mieczkowską i Annę Fuks, profesjonalna opieka, przede wszystkim cierpliwa, ciepła, taka, jaką pacjent potrzebuje w ciężkich chwilach.

Pani Ireno pogratulować i jednocześnie pozazdrościć takie fachowej, rzetelnej, i sympatycznej załogi z Oddziału III !!!

Dziękuję wam wszystkim!!!

Z wyrazami szacunku
Beata Perzanowska

 

Szanowna Pani Dyrektor,

W dniach 11.10.-21.10 leżałam w Waszym szpitalu na Oddziale Pulmonologicznym Kliniki Pulmonologii. Pragnę poinformować, żejak nigdy dotąd, a przebywałam w wielu szpiotalach , zostałam otoczona doskonałą opieką. Wszyscy lekarze, pielęgniarki, a także salowe wykonywali swoje obowiązki z ogromnym wręcz poświęceniem. Urzekło mnie przede wszystkim to, że mimo tak trudnej i odpowiedzialnej pracy, my pacjenci traktowani byliśmy wyjątkowo. Na każdym kroku okazywano nam serce i ogromną troskę o jak najszybszy powrót do zdrowia. Za to wszystko składam na Pani ręce jak najszczersze podziękowania wszystkim pracownikom. Życzę jednocześnie satysfakcji z tej trudnej wyjątkowo pracy, oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Rynkiewicz Irena