PRACOWNIA BRONCHOSKOPII

Kontakt: 89 532 29 23

Godziny pracy pracowni: od poniedziałku do piątku w godz. 7:00- 14:30

 Specjalistyczna pracownia w szpitalu, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt – między innymi w wideobronchoskop służący do bezpośredniego badania wzrokowego dróg oddechowych. Badanie to jest niezbędne w procesie diagnostycznym układu oddechowego. Niekiedy wykonuje się je również ze wskazań terapeutycznych (usunięcie ciała obcego, odessanie zalegającej wydzieliny).

Bronchoskopia jest procedurą bezpieczną i może być wykonywana u pacjentów w każdym wieku.

Badania są wykonywane:

  • dla pacjentów szpitala,
  • na potrzeby innych świadczeniodawców.

Badanie bronchoskopowe wykonywane jest tylko na zlecenie lekarskie

Badania pilne, ratujące życie wykonujemy całodobowo.

Istnieje możliwość wykonania badań odpłatnie.

Od 2018 roku pracownia bronchoskopii poszerzyła zakres wykonywania usług o badanie EBUS, zestaw do ultrasonografii przezoskrzelowej. Usługa wykonywana jest tylko w ramach pobytu pacjenta na oddziale. Badanie EBUS jest inwazyjnym badaniem układu oddechowego. Określa się również mianem bronchofiberoskopii z ultrasonografią wewnątrzoskrzelową. Największą zaletą badania EBUS jest możliwość oceny struktur zlokalizowanych w obrębie drzewa oskrzelowego. Daje to przewagę nad klasyczną bronchofiberoskopią, dzięki której możliwa jest ocena jedynie błony śluzowej ściany tchawicy, oskrzeli oraz struktury strun głosowych.

Bronchofiberoskopia z ultrasografią wewnątrzoskrzelową stanowi alternatywną metodę diagnostyczną do mediastinoskopii lub torakoskopii. Obydwie te metody związane są z zabiegiem chirurgicznym, a tym samym większym ryzykiem.