OŚRODEK ZABURZEŃ ODDYCHANIA PODCZAS SNU

Kontakt:

Gabinet lekarski 89 621-49-50

Pokój badań 89 621-49-52

 

Wymagane jest skierowanie do poradni diagnostyki i leczenia bezdechu sennego.

W Ośrodku wykonujemy diagnostykę bezdechu sennego przy pomocy aparatu do polismonografii (Embletta). Leczenie prowadzone jest aparatem CPAP, czyli stałym dodatnim ciśnieniem jest to tzw. proteza powietrzna. Ośrodek dysponuje dwoma aparatami (na dwóch stanowiskach) do badań polisomnograficznych zaburzeń oddychania w czasie snu i dwoma aparatami PG Embletta Gold do badań przesiewowych.

Pacjenta zgłasza się na badanie w godzinach wieczornych, zostaje mu podłączony aparat CPAP i podczas nocy odbywa się rejestracja snu. Z zapisu badani wynika m.in. czy wystąpiło chrapanie; aktywność klatki piersiowej, brzucha kończyn dolnych; ilość bezdechów i spłyceń oddychania. Podczas badania wykonywane jest również pomiar akcji serca, saturacji krwi i EEG w celu określenia fazy snu. Na postawie powyższych zapisów lekarz może stwierdzić liczbę bezdechów i spłyconych oddechów na godzinę snu (wskaźnik AHI) i rozpoznać chorobę.

Po zdiagnozowaniu choroby pacjent jest umawiany na kolejną hospitalizację, aby rozpocząć proces leczenia.

Godziny pracy i rejestracja w poradni:

  • poniedziałek 10:00 - 13:00
  • czwartek 10:00 - 11:00 oraz 12:00 - 14:00                              

  

Załączniki:
PlikRozmiarData dodania
Pobierz plik (Polisomnografia - jak sie przygotować do badania.docx)Polisomnografia - jak sie przygotować do badania.docx13 kB2021-02-18