Poznaj nasz zespół

Miło nam poinformować, że dr Magdalena Małgorzata Zakrzewska -  Koordynator Oddziału Alergologiczno- Pulmonologicznego naszego Centrum, przeprowadziła badanie interwencyjne nowym preparatem w zakresie prowadzenia terapii osób uczulonych na jad osy, po przebytych reakcjach anafilaktycznych.

Dr Magdalena Zakrzewska bardzo mocno zaangażowana w rozwój Oddziału. W 2006 roku we współpracy z konsultantem krajowym ds. Alergologii prof.dr hab.n. med. Jerzym Kruszewskim utworzyła Ośrodek Odczulania Jadami Owadów Błonkoskrzydłych, w którym diagnozowani są pacjenci po przebytych, groźnych dla życia, reakcjach po użądleniach a po potwierdzeniu alergii na jad osy lub pszczoły są włączani w pięcioletni cykl immunoterapii swoistej jadem.

Utworzyła ośrodek leczenia HAE – wrodzonego obrzęku naczynioruchowego z grupy chorób rzadkich. W latach 2005 i 2008 w Olsztynie, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej i Polskim Towarzystwem Alergologicznym prowadziła ogólnopolski program edukacyjny „Wolność oddechu – zapobiegaj astmie.” Brała udział w Zespole Konsultanta Krajowego ds. Alergologii w utworzeniu Polskich Standardów Próby Prowokacyjnej Żywym Owadem w procesie odczulania jadami owadów błonkoskrzydłych.

Współpracowała także z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN, w ramach projektu badawczego dotyczącego alergii pokarmowych.

W latach 2013-2015 była konsultantem wojewódzkim w dziedzinie alergologii dla obszaru warmińsko-mazurskiego.

Aktywnie udziela się na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych i prowadzi wiele projektów naukowych we współpracy z krajowymi ośrodkami klinicznymi.

Bierze czynny udział w propagowaniu zachowań prozdrowotnych, prowadzi edukację mieszkańców Olsztyna i województwa poprzez czynne uczestnictwo, organizowanie spotkań, wykładów i prelekcji w zakresie alergologii. Propaguje problem alergii i uczuleń w mediach.

Oddziału Alergologiczno- Pulmonologiczny to jedyny oddział w województwie, gdzie prowadzona jest dodatkowa diagnostyka pacjentów po przebytych reakcjach anafilaktycznych, polekowych, pacjentów z obrzękami naczynioruchowymi, pokrzywką, z podejrzeniem alergii pokarmowej czy mastocytozy.

Na Oddziale w procesie diagnostycznym są wykonywane wysokospecjalistyczne procedury zarezerwowane tylko do lecznictwa zamkniętego: testy śródskórne, skórne i doustne testy ekspozycyjne z lekami, pokarmami, testy nadreaktywności oskrzeli z metacholiną, ergospirometria oraz inne.

Od 2011 r. w Ośrodku jest wykonywana próba żądlenia żywym owadem jako procedura sprawdzająca skuteczność leczenia.

Od 2016 r. jako jedyny w województwie, zajmuje się też diagnostyką i leczeniem chorych z rodzonym obrzękiem naczynioruchowym, stanowiąc jeden z elementów krajowej sieci ośrodków.

Cieszymy się, że naszych Pacjentów  leczą  specjaliści tak wysokiej klasy.

 

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.