PRZEDSZKOLAKI POZNAŁY TAJNIKI PRACY DIAGNOSTY LABORATORYJNEGO

Kilka dni temu nasze panie diagnostki: Danuta Kopystecka i Iwona Kowalczyk, odwiedziły Przedszkole Niepubliczne LELUKI. Dzieci były zafascynowane tajnikami pracy w laboratorium. I dowiedziały się przy okazji, jak dużo zadań ma szpital i jak ważną rolę pełni dla nas wszystkich!

Podczas tej nietypowej wizyty nasze panie diagnostki opowiedziały przedszkolakom o swojej codziennej pracy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda przygotowanie do pobrania i badania krwi. Dowiedziały się też że dzięki diagnostyce laboratoryjnej można wykrywać choroby, infekcje, określać grupę krwi, a także ustalać zgodność tkankową przed przeszczepami.

Pani Danuta Kopystecka i Pani Iwona Kowalczyk nie tylko opowiadały, ale także angażowały dzieci w praktyczne zajęcia. Przedszkolaki miały okazję przygotować „krew" do badania, co było dla nich niezwykłym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem. Dzieci otrzymały także drobne upominki na pamiątkę tej wizyty.

- Serdecznie dziękuję naszym Paniom diagnostkom za wspaniałą wizytę w Przedszkolu Niepublicznym LELUKI – mówi Wioletta Śląska-Zyśk, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. -  To była niezwykle pouczająca wizyta, która na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dowodem na ich wdzięczność jest list z podziękowaniami i zdjęcia rozpromienionych uśmiechami twarzy.

Wizyta w przedszkolu była doskonałą okazją do popularyzacji zawodu diagnosty laboratoryjnego oraz edukacji najmłodszych w zakresie zdrowia i higieny.

W imieniu całej naszej społeczności WMCCP dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę!

 

Zrzut_ekranu_2024-06-10_o_13.52.21.png

 

Zrzut_ekranu_2024-06-10_o_13.53.13.png