Bezpłatne badania NDTK płuc

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne profilaktyczne badania NDTK, które mają na celu poprawę wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju.
Program skierowany jest do palaczy / byłych palaczy w wieku:
- 55-74 r.ż. bądź
- 50-74 r.ż., u których występuje jeden z czynników ryzyka: z uwagi na wykonywany zawód są / byli narażeni na spaliny silników diesla, dym ze spalania węgla kamiennego, krzemionkę, beryl, nikiel, chrom, kadm, azbest, związki arsenu, sadzę, radon lub posiadają historię zachorowania na raka płuca / raka zależnego od palenia tytoniu lub osoby z bliskiej rodziny (krewni pierwszego stopnia) miały raka płuca lub chorują na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) / samoistne włóknienie płuc (IPF)
Wszystkie osoby, które spełniają wymienione powyżej kryteria, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty na badanie: tel. stacjonarny: (89) 532-29-97., bądź tel. komórkowy: 573-790-034 i 573-790-045 w godzinach 8.00-14.00
Badania przeprowadzane są w ramach programu wieloletniego pn. „Narodowa Strategia Onkologiczna”, zadanie pn. „Program badań w kierunku wykrywania raka płuca”.