Studenci i roboty pomogą w pracy naszego szpitala

Dzięki innowacyjnej współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, nasze Centrum realizuje projekty modelowania procesów, architektury informacyjnej oraz zastosowania robotów softwarowych.

obraz przedstawia uścisk dłoni człowieka i dłoni robota

Brzmi to może kosmicznie i zagadkowo, ale w praktyce chodzi o proste i przydatne wsparcie dla pracowników administracji naszego szpitala.  Studenci, którzy od lipca brali udział w dwumiesięcznych praktykach, korzystali z oprogramowania dostarczanego przez naszych partnerów technologicznych, by stworzyć efektywne rozwiązania, takie jak modele procesów czy scenariusze dla robotów.

Dyrektor Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie, Wioletta Śląska-Zyśk, widzi w tym szereg korzyści:

- Współpraca z Uniwersytetem Jagiellońskim otwiera nowe perspektywy i możliwości w dziedzinie pulmonologii i automatyzacji procesów. To znakomity przykład tego, jak środowisko akademickie i służba zdrowia mogą razem przekraczać granice i tworzyć wartość dodaną dla pacjenta.

Nasza współpraca z UJ to nie tylko teoria – teraz przyszedł czas na praktyczne zastosowanie tych rozwiązań. Cieszymy się, że będziemy kontynuować tę wartościową współpracę.

Szczególnie interesujące są roboty softwarowe, które pozwalają na zautomatyzowanie rutynowych działań wykonywanych na komputerze. Dzięki nim pracownicy mogą uniknąć monotonnych zadań, takich jak przepisywanie danych między programami czy księgowanie faktur.

Stworzyliśmy już kilkanaście robotów, a prace nad kolejnymi trwają. Odciążenie pracowników administracyjnych przyczynia się też do efektywniejszej pracy personelu medycznego.

Dziękujemy Uniwersytetowi Jagiellońskiemu za inspirującą współpracę!