Brakowanie (zniszczenie) dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w latach 1997 - 1999

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że planowane jest brakowanie (zniszczenie) dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w byłym Samodzielnym Publicznym Zespole Chorób Płuc w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej 78 w latach 1997-1999.

Osoby zainteresowane odbiorem oryginału indywidualnej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia, będą mogły odebrać wymienioną dokumentację po uprzednim złożeniu stosownego wniosku. Wnioski można  składać do kancelarii Warmińsko – Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie :

  • osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 – 14:35,
  • mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
  • pisemnie (adres: Warmińsko – Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie , 10 – 357 Olsztyn, ul. Jagiellońska 78),
  • za pośrednictwem skrytki epuap: /spzgichp/SkrytkaESP,

w terminie do 15 marca 2023 roku.

Formularz wniosku o udostępnienie dokumentacji medycznej dostępny jest w Kancelarii oraz na stronie internetowej www.pulmonologia.olsztyn.pl w zakładce "Strefa pacjenta”

Dokumentacja medyczna udostępniana jest pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu, bądź osobie upoważnionej przez pacjenta. Po śmierci pacjenta, prawo wglądu w dokumentację medyczną ma osoba bliska, chyba że udostępnieniu sprzeciwi się inna osoba bliska lub sprzeciwił się temu za życia pacjent.

Po upływie w/w terminu dokumentacja medyczna zgodnie z obowiązującą procedurą zostanie przeznaczona do brakowania (zniszczenia).

Podstawa prawna: art. 29 ust. 2 Ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz.U. 2022 poz. 1876 ze zm.)