WIELKIE OTWARCIE WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO CENTRUM CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość, na której Pani Dyrektor Szpitala  Irena Petryna przekazała do użytku Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc, które w kompleksowy sposób zabezpieczy opiekę nad mieszkańcami województwa warmińsko-mazurskiego zmagającymi się z chorobami układu oddechowego.

DSC 1166

<img src = "oficjalne przecięcie wstęgi na bloku operacyjnym" alt = "Pani Dyrektor Irena Petryna w towarzystwie władz regionu posła Zbigniewa Babalskiego, Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina, Wojewody Warmińsko - Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej dr n. med. Grzegorza Kuleszy przecinają wstęgę przy wejściu na nowo otwarty blok operacyjny "

 

Szpital wzbogacił się o nową część zabiegową, która prowadzona będzie na:

  • oddziale chirurgii klatki piersiowej, na którym do dyspozycji pacjentów znajduje się 20 łóżek
  • bloku operacyjnym wyposażonym w dwie klimatyzowane sale z zapleczem technicznym i socjalnym
  • oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, na którym do dyspozycji pacjentów oddajemy 4 stanowiska wyposażone w najnowocześniejszy z dostępnych obecnie na rynku sprzęt i aparaturę medyczną do monitorowania i ratowania życia w stanach nagłego zagrożenia

 

DSC 1240

Powstanie Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc jest  zwieńczeniem wielu podjętych już w latach 2014-2018 działań, które zaowocowały przyznaniem w roku 2019 dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości 17,5 mln zł. Pozostałe środki w wysokości 6,5 mln zł przekazał Samorząd Województwa.  1 mln to środki własne szpitala. Tak więc łączny koszt inwestycji to 25 mln złotych.

Centrum pozostaje kontynuatorem dorobku Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, zwycięzcy wielu prestiżowych konkursów i nagród. Mam nadzieję, że wraz z nowymi możliwościami, otwierają się także szanse na kolejne wyróżnienia i nagrody, które wzmocnią nową markę na rynku usług medycznych.

DSC 1600