OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DIAGNOSTY LABORATORYJNEGO

Dziś (27 maja) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego! 🎉 Z tej wyjątkowej okazji chcemy przypomnieć wszystkim, że #NieMaDiagnozyBezDiagnosty!

Diagności laboratoryjni każdego dnia dowodzą, jak nieoceniony jest ich wkład w funkcjonowanie każdej placówki zdrowia. Ich praca stanowi fundament skutecznej diagnozy i leczenia, a precyzja, zaangażowanie i nieustanne dążenie do doskonałości są dla nas wszystkich przykładem.

Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc, podkreśla:

- Bez wiedzy i umiejętności naszych diagnostów laboratorium medyczne nie mogłoby funkcjonować. Jesteście niezastąpionym ogniwem w łańcuchu dbałości a w wielu przypadkach również walki o zdrowie i życie naszych pacjentów.

W imieniu Dyrekcji #WMCCP dziękujemy Wam za codzienną, odpowiedzialną pracę. Za umiejętności i serce włożone w każde badanie. Jesteście prawdziwymi bohaterami medycyny, na których dziś skierowana jest cała uwaga naszej medycznej społeczności! 👏💚

Życzymy wszystkim Diagnostom Laboratoryjnym zdrowia, satysfakcji zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym!

#DzieńDiagnostyLaboratoryjnego #ZdrowieJestNajważniejszeDiagnosta laboratoryjny pracujący z mikroskopem.