„PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI 20-LECIA WEJŚCIA POLSKI DO UE”: RADOŚĆ I ZDROWIE!

W imieniu Marcina Kuchcińskiego, Marszałka Województwa wraz z Zarządem oraz Roberta Szewczyka, Prezydenta Olsztyna zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się 25 maja w godzinach 12:00-18:00. Miejsce wydarzenia to malownicze otoczenie Starego Miasta oraz park Podzamcze, które na ten dzień zamienią się w przestrzeń pełną zabawy i edukacji zdrowotnej dla całej rodziny.

To wyjątkowe wydarzenie, organizowane w celu świętowania 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, będzie również okazją do podkreślenia znaczenia zdrowia i dobrej kondycji w życiu każdego z nas.

Przystąpienie Polski do UE otworzyło wiele możliwości dla rozwoju medycyny i poprawy jakości opieki zdrowotnej, co na co dzień jest widoczne w działaniach naszego Centrum.

- Nasze uczestnictwo w Unii Europejskiej ma ogromny wpływ na rozwój medyczny i możliwości, jakie możemy oferować naszym pacjentom – mówi Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor WMCCP w Olsztynie. - Dzięki dostępowi do najnowszych technologii i wymianie doświadczeń z lekarzami z całej Europy, możemy o niebo skuteczniej dbać o stan zdrowia naszych mieszkańców. Piknik rodzinny to doskonała okazja, by w nieformalnej atmosferze promować zdrowy styl życia i zwrócić uwagę na ważność profilaktyki w dbaniu o zdrowie każdego z nas.

W programie pikniku znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych: zabawy i gry rodzinne, konkursy z nagrodami, pokazy artystyczne i muzyczne, strefa relaksu i gastronomii z lokalnymi przysmakami. Gwiazdą wydarzenia będzie olsztyński zespół Big Day.

A my zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanego stoiska zdrowotnego, gdzie każdy będzie mógł bezpłatnie skorzystać z naszych usług dla zdrowia:

- pomiar ciśnienia krwi

- testy spirometryczne

- pomiaru poziomu cukru we krwi

- konsultacje z lekarzem pulmonologiem

- porady dietetyka

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i zwracania uwagi na zdrowie, które jest najważniejsze!

 

plakat Pikniku rodzinnego z okazji jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej 25.05.2024