Oferta pracy - Specjalista ds. płac

Warmińsko - Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie zatrudni w ramach umowy o pracę:
Specjalistę ds. płac

Wymagania kwalifikacyjne

Wykształcenie

Wyższe wykształcenie: rachunkowość, ekonomia lub finanse.

Doświadczenie

min 5 lat na stanowisku księgowym lub specjalisty ds. płac

Wiedza

Znajomość zagadnień:

  • Wymagana znajomość przepisów dotyczących wynagrodzeń, świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz podatku dochodowego od osób fizycznych, a także umiejętność dekretacji, księgowania i rozliczania dokumentów księgowych
  • Kodeks pracy
  • Ustawa o działalności leczniczej
  • inne ustawy mające zastosowanie w ochronie zdrowia

Pożądana znajomość obsługi programu SIMPLE.ERP

Biegła obsługa komputera. programów word, excel.

Zadania

Do zadań pracownika będzie należało:

·         Sporządzanie listy płac z tytułu wynagrodzeń za pracę oraz świadczeń z ubezpieczenia społecznego,

·         Bieżące prowadzenie kartotek wynagrodzeń pracowników,

·         Rozliczanie i przekazywanie składek do ZUS,

·         Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych,

·         Sporządzanie deklaracji miesięcznych,

·         Terminowe przekazywanie podatku dochodowego od osób fizycznych,

·         Rozliczanie roczne pracowników z podatku,

·         Analiza kont podatku,

·         Opracowywanie materiałów statystycznych i źródłowych do analiz w zakresie wynagrodzeń,

Dokumenty aplikacyjne, które należy złożyć:

  • CV
  • List motywacyjny
  • Oświadczenie kandydata dotyczące możliwości przetwarzania danych osobowych przez pracodawcę do celów rekrutacji
  • dokumenty potwierdzające kwalifikacje,

Więcej informacji dotyczących stanowiska i zadań udziela Z-ca Dyrektor ds. ekonomicznych / Główny Księgowy Andrzej Jaśkowiak, tel. 89 532 29 08