Nagroda za Innowacyjne badania

W dniu dzisiejszym, dyrektor szpitala, Pani Irena Petryna w towarzystwie dr n. med. Magdaleny Zakrzewskiej i dr Anny Kurpniewskiej odebrała w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w Konkursie Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020 w kategorii: Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia.

innowacj

Nagrodzony Projekt w Konkursie Bezpieczny Szpital - Inspiracje 2020 jest to potwierdzeniem dobrze obranego kierunku dalszego rozwoju, który obecnie, po ponad 115 latach leczniczej działalności zachowawczej,  wchodzi w nowe, zabiegowe obszary działalności w sektorze usług medycznych. 3 stycznia 2022 roku przyjmiemy pierwszego pacjenta zabiegowego do nowo powstałego oddziału torakochirurgii. Tym samym, szpital pulmonologiczny przekształci się w kompleksowy ośrodek leczący wszystkie schorzenia układu oddechowego.

 1633000261135

Celem zgłoszonego Projektu jest szeroko rozumiana edukacja prozdrowotna i profilaktyka chorób cywilizacyjnych, a także rozpoczęcie innowacyjnych badań diagnostycznych i wdrożenie leczenia dla pacjentów z podejrzeniem i rozpoznaniem obturacyjnego bezdechu w górnym odcinku dróg oddechowych. Badania mają potwierdzić najnowsze światowe doniesienia na temat występowania zaburzeń oddychania w czasie snu w górnym odcinku dróg oddechowych w oparciu o innowacyjne metody z wykorzystaniem tomografii stożkowej, jako narzędzia uzupełniającego badanie polisomnograficzne.

Podstawą do realizacji programu jest potwierdzenie najnowszych wyników badań światowych, że przyczyna obecności OBS jest stanem prowadzącym do zaburzeń funkcjonowania całego organizmu, co skutkuje rozwojem wielu innych chorób cywilizacyjnych.

Kooperacja w ramach prowadzonego projektu:  Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Vita Sana Centrum Medyczne w Olsztynie, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie,  RESMED POLSKA, Michelin Polska.