Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Pracownia Tomografii Komputerowej

Kontakt:

Rejestracja od poniedziałku do piątku od 7:30 – 15:30 pod numerem telefonu - (89)  532 29 36

tomograf

 

 

Wyposażona została w należący do Centrum Medycznego „Ars Medica „sp. z o.o. tomograf 16-to warstwowy o 24-ro rzędowym detektorze scyntylacyjnym z najnowocześniejszym oprogramowaniem i oprzyrządowaniem biopsji cienkoigłowych. Oparty na nowej płaszczyźnie technologicznej zawiera wszystkie nowoczesne rozwiązania techniczne służące redukcji dawki promieniowania przy zachowaniu wysokiej jakości obrazów medycznych. Dzięki szerokim możliwościom technicznym i bogatemu oprogramowaniu klinicznemu tomograf umożliwia wydajną i skuteczną diagnostykę CT, obejmującą m.in.:

 

 - badania płuc w technice wysokiej rozdzielczości (w tym bronchoskopię wirtualną ), z automatyczną detekcją zmian ogniskowych śródmiąższowych i przyopłucnowych, z automatycznym wyznaczeniem trendów zmienności wykrytych zmian i automatycznym raportowaniem pomiarów wolumetrycznych (VCAR)

- badania naczyniowe mózgu oraz naczyń obwodowych z endoskopią wirtualną śródnaczyniową, automatycznymi pomiarami światła naczynia oraz stopnia stenozy.

- badania endoskopowe 3D przestrzeni powietrznych (np. zatok) i płynowych (np. pęcherza moczowego )

- badania bronchoskopii wirtualnej 3D

- badania narządów miąższowych jamy brzusznej

- szybkie badania pourazowe wielonarządowe

- badania ortopedyczne z trójwymiarową prezentacją struktur kostnych oraz ścięgien

- badania pediatryczne

- badania czynnościowe (perfuzyjne) mózgu, guzów nowotworowych i narządów miąższowych w tym wątroby, trzustki, śledziony, nerek,  prostaty oraz kości, w oparciu o dedykowane protokoły badań do ww. narządów

- wykonywanie biopsji pod kontrolą tomografu.

Czas pracy pracowni: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 oraz w nagłych przypadkach bez zbędnej zwłoki.