Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 459 595 990 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

ZASADY   PRZYJĘCIA   DO   SZPITALA

1. Dokumenty, które powinien zabrać ze sobą każdy pacjent zgłaszający się do izby przyjęć lub na poradę lekarską:                                                                                                                  

- skierowanie od lekarza rodzinnego (lub innego specjalisty) lub kartę informacyjną   wypisu ze szpitala zawierającą wpis kierujący pacjenta do naszej placówki;                              

- dokument potwierdzający tożsamość;      

- dokumentację leczenia – wyniki badań, zdjęcia RTG klatki piersiowej, karty informacyjne dotyczące przebytego leczenia.

2. Przy przyjęciu do szpitala wskazane jest posiadanie pidżamy, szlafroka, ręcznika, obuwia domowego, obuwia antypoślizgowego do użytku w kabinie prysznicowej oraz przyborów toaletowych itp. Pacjenci mogą zabrać ze sobą dres, z którego będą korzystać w ciągu dnia.

3. Pacjenci przyjmowani na Oddział Rehabilitacji Pulmonologicznej  z Ośrodkiem Rehbilitacji Dziennej powinni zabrać ze sobą dres i obuwie sportowe. Odzież osobista pacjentów powinna być przechowywana w magazynie szpitalnym. Magazyn szpitalny jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00. W dni wolne od pracy magazyn odzieży obsługuje pracownik portierni.

UWAGA: Wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu lub w depozycie placówki medycznej, ponieważ szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku.

Zasady przyjęć pacjentów w okresie pandemii od dnia 28.06.2021

W związku z pracą w warunkach zagrożenia epidemicznego wirusem SARS-CoV-2, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pacjentom jak i personelowi Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc, każdy pacjent zostaje poddany testowi w kierunku SARS CoV-2 według  następujących zasad:

 • Pacjenci z innych szpitali – przyjmowani z ujemnym wynikiem badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
 • Pacjenci leżący oraz pacjenci w stanach nagłych – przyjmowani są do wydzielonych sal izolacyjnych w oddziałach szpitalnych. Pacjentowi zostaje pobrany wymaz w kierunku SARS-CoV-2. Do chwili uzyskania wyniku badania w kierunku SARS-CoV-2 traktowani są jako osoby potencjalnie zakaźne.
 • Pacjenci planowi:

Przed przyjęciem do oddziału, pacjent zgłasza się do kontenera w celu pobrania wymazu w kierunku SARS CoV-2. Po otrzymaniu wyniku negatywnego pacjent jest przyjmowany do oddziału.

W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego lekarz w zależności od stanu klinicznego pacjenta, kieruje pacjenta do izolacji domowej lub oddziału Covid.

 

Odstępuje się od pobierania wymazów w przypadku pacjentów:

 • Zaszczepionych dwoma dawkami preparatami – Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, po upływie minimum 14 dni od zaszczepienia
 • Zaszczepionych jedną dawką preparatem Johnson & Johnson po upływie minimum 14 dni od zaszczepienia oraz
 • Nie wykazujących objawów infekcji

Warunkiem niezbędnym jest okazanie przez pacjenta  w dniu przyjęcia do szpitala certyfikatu potwierdzającego szczepienie.

W przypadku braku potwierdzenia szczepienia pacjent zostanie poddany badaniu w kierunku SARS CoV-2.

REGULAMIN POBYTU

 1. Pacjentom nie wolno bez wiedzy personelu wychodzić poza obręb oddziału i Szpitala;
 2. W porze obchodów lekarskich oraz zabiegów pacjent powinien przebywać w oddziale;
 3. Należy stosować się do indywidualnych zaleceń lekarza, pielęgniarki w zakresie diagnostyki, leczenia, pielęgnacji oraz żywienia;
 4. Należy dbać, aby swoim zachowaniem nie zakłócać spokoju innym chorym;
 5. Należy przestrzegać ciszy nocnej w godzinach 22:00 – 6:00;
 6. Należy szanować własność Szpitala oraz innych pacjentów;
 7. Nie wolno uprawiać gier hazardowych;
 8. Nie wolno palić papierosów i pić alkoholu;
 9. Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i bhp;
 10. Nie wolno manipulować aparaturą medyczną, urządzeniami i instalacjami elektrycznymi, gazowymi, wentylacyjnymi, grzewczymi;
 11. Nie należy używać aparatów komórkowych w pobliżu aparatury elektronicznej.

UWAGA: Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie posiada PŁATNY PARKING. Zasady korzystania z parkingu oraz ceny znajdują się w załącznikach zamieszczonych poniżej.