Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 459 595 990 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Na ręce Pani Prof. dr hab. Anny Doboszyńskiej składam najpiękniejsze podziękowania, wyrazy szacunku i uznania za to, że jako Ordynator Kliniki stworzyła Pani szpital wyjątkowo przyjazny pacjentom. Jest Pani Profesor dobrym, szlachetnym duchem tej placówki.

                 Zespół lekarzy, pielęgniarek i całego personelu to ludzie sprawnie współpracujący ze sobą, nie tylko posiadający wysokie kompetencje, ale także cechujący się empatią, troską i cierpliwością wobec chorych pacjentów. Do takich należy również opiekująca się mną Pani dr Marta Rytel.

                 W powrocie do zdrowia mają także znaczenie oferowane przez Państwa warunki lokalowe: czyste, widne, wysokie sale, przestronne korytarze, dobrze wyposażone łazienki, możliwość spacerowania po alejkach pięknego parku/lasu otaczającego budynek kliniki.

               Zachęcam wszystkich do ufnego podejmowania decyzji co do leczenia właśnie w tym olsztyńskim szpitalu.

Wdzięczna pacjentka z Warszawy

 

 

 

 

podziękowanie pacjent 

Podziękowania

W dniu 7 lutego br. ok. godz. 16 przywiozłem wraz z siostrą naszą mamę Martę. Pomimo braku ostrego dyżuru, Pani doktor i Jej współpracownica z wielką empatią podjęły czynności, jak się wkrótce okazało, ratujące życie!!! Tygodniowy pobyt na oddziale klinicznym przywrócił Mamie pełnię sił. To kolejni lekarze i personel się do tego przyczynili. Kontrolna wizyta w poradni szpitalnej, to kolejny powód do satysfakcji. Jestem bardzo wdzięczny za okazywaną empatię i wielki profesjonalizm Zespołu Szpitala. Będę zobowiązany za przekazani tej wiadomości Dyrekcji i Wszystkim osobom zaangażowanym w ratowaniu życia i zdrowia naszej Mamy.

Z poważaniem

Bogdan Kacprzak.

P.S. Przepraszam, że tak późno od zdarzenia o tym piszę. Wszystkiego dobrego dla Wszystkich Państwa

pacjent ire

 

Podziękowanie i zyczenia dla Oddziału Onkologii z pododdziałem chemioterapii

IMG 1640

Podziękowanie dla doktora Jarosława Kołb-Sieleckiego

IMG 1537

 

Oddział  rehabilitacji  pulmonologicznej  z  Ośrodkiem  Rehabilitacji  Dziennej

wiersz 1

 

wiersz 2

 

Podziękowanie dla Zespołu Kliniki Pulmonologii - Oddziału Pulmonologicznego

Podziękowania pacjentów

 

dwsd

PACJENCI O SZPITALU

45646

podz

Dziękujemy za przepiekny obraz z Pasłęka!

pacjent - podziekowanie

po2po1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dziękuje za opiekę

 

 

Potwierdzają się głoszone w mojej okolicy wieści
Państwo w leczeniu płuc jesteście najlepsi
Ja się o tym na własne oczy przekonałem
Kiedy na pulmonologii w sierpniu leżałem

„Zaliczam” już 24-tą hospitalizację w szpitalu
Nigdzie do personelu nie miałem żalu
Tu natomiast powiedzieć muszę co następuje
Ja na pulmonologii Państwa najlepiej się czuję

Wzorowa organizacja pracy i troska o pacjenta
Każda osoba cierpieniem jego mocno przejęta
Czystość, porządek i informacja doskonała
Za to wszystko personelowi chwała

Idę do dr Panek na pierwsze badanie
Ona w mojej pamięci na długo zostanie
Bo z taką życzliwością rzadko się spotykałem
Do mojej opiekunki pełnego zaufania nabrałem

Ordynator dr Anna Czerwińska czuwa nad całością
I wszystkich pacjentów darzy miłością
Z pełnym zaangażowaniem zespołem kieruje
I na serdeczne słowa podziękowania zasługuje

Wszyscy, bez wyjątku jeden cel maja przed sobą
Jak najlepiej opiekować się chorą osobą
A uśmiech pacjenta za najwyższą nagrodę uważają
Dobrze swoją misję i obowiązki spełniają

Dyrektor szpitala mgr inż. Irena Petryna ankiety rozpisuje
I o ocenę pracy personelu do nas apeluje
Oto jeszcze jeden przykład troski o chorego
Pani i całemu personelowi życzę zdrowia dobrego

Niech ten wiersz będzie dowodem mojej wdzięczności
Podziękowaniem, nagrodą z powodu mojej radości
Ja zawsze uważałem, iż ci którzy nam życie ratują
Na najwyższe uznanie i szacunek zasługują

Wdzięczny pacjent
Antoni Furchel
Oddział II Pulmonologia
sala 114Olsztyńska pulmonologia może być wzorem dla innych


W życiu zaliczyłem już 24 hospitalizacje w szpitalach. Wszędzie gdzie leżałem podziwiałem ofiarną pracę personelu, wielką troskę o pacjenta. Od 29 lipca przebywałem w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Musze szczerze i otwarcie powiedzieć, że tak wspaniałej organizacji, czystości, wrażliwości na cierpienie pacjentów, tak dokładnej informacji o szpitalu niegdzie nie spotkałem. Duża zasługa w tym p. Dyrektor mgr inż. Ireny Petryny oraz całego personelu. To dzięki dyrektor, która tą funkcję sprawuje od trzech lat szpital potrafił wyjść z głębokiego dołka. Na modernizacje placówki wydano 13 milionów złotych a w najbliższym czasie wyda się 7 milionów złotych. Przyjęty zostałem na oddział II pulmonologii, którego ordynatorem jest lek. med. Anna Czerwińska. Jednak wszyscy pracownicy szpitala zasługują na serdeczne słowa uznania i podziękowania. Za pełne zaangażowanie, wrażliwość, matczyną opiekę. Nigdy nie zapomnę wielkiego serca okazanego mi przez moja opiekunkę dr Hannę Panek dzięki niej dużo więcej dowiedziałm się o mojej chorobie, to znaczy o stanie płuc, żołądka i serca. Skromność, opiekuńczość, kompetencja i konsekwencja oto co posiada w sobie pani doktor. Za to wszystko serdecznie dziękuję. Jesteście wspaniali. Tak trzymać!

Wdzięczny pacjent

Antoni Furchel

Oddział II Pulmonologia

 

list1

 

list2

 

 

Witam serdecznie

Od 12.08.2009 do 21.08.2009r. byłam pacjentką oddziału III pulmonologii. Miałam ciężkie zapalenie płuc, na szczęście jest już po wszystkim, wracam do domu :)


Dzięki oddziałowi III Pulmonologii !!!Króciutko chciałabym podziękować, za okazane mi serce w trudach choroby, za cierpliwość, wspaniałą opiekę. Z wyrazami szacunku składam podziękowania dla pani lek. med. Henryki Prażmo - Fiałkowskiej, za okazane mi serce, znam jedno określenie dla takiej osoby " To Anioł a nie człowiek"!Z wyrazami szacunku dla pani pielęgniarka oddziałowej Lucyny Lica. Za opiekę i za zespół pielęgniarek, którym kieruje.W szczególności podziękowania dla pielęgniarki Ewy Łukasik przecudowna kobieta, świetne podejście do pacjenta, rzetelna opieka, zainteresowanie pacjentem. Pani Ewo proszę nigdy się nie zmieniać, jest pani kochaną osobą!!!Wyróżnić chciałabym również pielęgniarkę Magdalenę Mieczkowską i Annę Fuks, profesjonalna opieka, przede wszystkim cierpliwa, ciepła, taka, jaką pacjent potrzebuje w ciężkich chwilach.

Pani Ireno pogratulować i jednocześnie pozazdrościć takie fachowej, rzetelnej, i sympatycznej załogi z Oddziału III !!!Dziękuję wam wszystkim!!!Z wyrazami szacunku

Beata Perzanowska

 

Polski_Zwiazek

 

list do ip

 

 

31.10.2013, Olsztyn

 

Szanowna Pani Dyrektor,

W dniach 11.10.-21.10 leżałam w Waszym szpitalu na Oddziale Pulmonologicznym Kliniki Pulmonologii.

          Pragnę poinformować, żejak nigdy dotąd, a przebywałam w wielu szpiotalach , zostałam otoczona doskonałą opieką. Wszyscy lekarze, pielęgniarki a także salowe wykonywali swoje obowiazki z ogromnym wręcz poświęceniem. Urzekło mnie przede wszystkim, to że mimo tak trudnej i odpowiedzialnej pracy, my pacjenci traktowani byliśmy wyjątkowo. Na każdym kroku okazywano nam serce i ogromna troskę o jak najszybszy powrót do zdrowia.

       Za to wsztstko składam na Pani ręce jak najszczersze podziękowania wszystkim pracownikom. Życzę jednocześnie satysfakcji z tej trudnej wyjatkowo pracy, oraz wszelkiej pomyslności w życiu osobistym.

Rynkiewicz Irena