Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

     W dniu 8 maja b.r. dyrektor szpitala, Pani Irena Petryna wzięła udział w posiedzeniu Senackiej Komisji Zdrowia, na którym przedstawiono informację ministra zdrowia na temat strategii walki z rakiem płuca.

     Podczas posiedzenia założenia strategii prezentowali m. in.: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Polskiej Grupy Raka Płuca i Polskiej Ligii Walki z Rakiem, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz przedstawiciele organizacji pacjenckiej.

Wiceminister Zdrowia, Pani Katarzyna Głowala zaprezentowała podjęte przez Ministerstwo Zdrowia działania z zakresie wdrożenia koordynowanej opieki w leczeniu nowotworów, zwracając uwagę na nowe programy lekowe w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca.

bylyminister

     Z punktu widzenia strategicznych interesów Zespołu, szczególną uwagę zwróciło wystąpienie Pani Prof. Joanny Chrostowskiej- Wynimko z Instytutu Gruźlicy i Chorób płuc w Warszawie. Poruszyła ona temat niezmiernie ważny dla mieszkańców naszego Regionu- rozproszenie i brak koordynacji w obecnym modelu leczenia raka płuca. Pani Profesor opowiedziała się za potrzebą budowania nowej jakości w zakresie rozpoznawania i leczenia raka płuca w oparciu o powstanie referencyjnych ośrodków koordynowanego leczenia, gwarantujących dostęp zarówno do nowoczesnych technologii, jak również do uzyskiwania efektów leczenia o najwyższych oczekiwanych wskaźnikach poprawy w tym zakresie.

glowala

    Swoje poparcie dla tej koncepcji rozwoju opieki w walce z nowotworem płuca wyraziła dyrektor szpitala, przytaczając niechlubne statystyki zachorowalności i śmiertelności z terenu województwa warmińsko- mazurskiego, ale także prezentując koncepcję powstania, na bazie SPZGiChP ośrodka w pełni spełniającego założenia postulowanej strategii: Warmińsko Mazurskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii.