Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

„Pokonaj Raka szachami”, to wspólna akcja szpitala z Fundacją „Zdrowe Płuca” oraz Fundacją „Szalony Krasnolud”.    

 szachy5

Mistrz Tomasz Rak (wicemistrz polski w kategorii seniorów) rozegrał partię szachów ze wszystkimi chętnymi na sześciu przygotowanych w tym celu stanowiskach do gry. Za rozegranie partii trzeba było zapłacić min. 10 zł. Cały dochód z gry przeznaczony zostanie na zaopatrzenie najbardziej potrzebujących pacjentów oddziału onkologii w środki higieny osobistej.

szachy3

            Celem akcji było także zwrócenie uwagi mieszkańców Olsztyna na problem narastającej liczby zachorowań na nowotwory układu oddechowego i ich przyczyny. Była to także okazja do propagowania zdrowego stylu życia i aktywności sportowej poprzez grę w szachy zgodnie z hasłem: Pokonaj Raka szachami.

            W rozgrywkach udział wzięli Pan Marcin Kuchciński - Członek zarządu województwa warmińsko - mazurskiego, Pani Agnieszka Warakomska - Poczobutt - Dyrektor biura wojewody warmińsko - mazurskiego, Pani Monika Michniewicz - Dyrektor Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta w Olsztynie, przestawiciele Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, pacjenci i pracownicy szpitala, a także: dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Promyczek".

szachy1