Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

 mistrz

 To akcja o charakterze symultany szachowej/sparingu-spotkania z Panem Tomaszem Rakiem- wicemistrzem Polski Seniorów 2017 w szachach. Mistrz Tomasz rozegra partię szachów ze wszystkimi chętnymi na dziesięciu przygotowanych w tym celu stanowiskach do gry.

Za rozegranie partii trzeba będzie zapłacić min. 10 zł albo przynieść środki higieny osobistej, m.in. cążki, pilniczki, szczoteczki i pasty do zębów, dezodorant, jednorazowe maszynki do golenia oraz pianki itp. Cały dochód z gry przeznaczony zostanie na zaopatrzenie najbardziej potrzebujących pacjentów oddziału onkologii z pododdziałem chemioterapii.
Celem akcji jest także zwrócenie uwagi mieszkańców Olsztyna na problem narastającej liczby zachorowań na nowotwory układu oddechowego i ich przyczyny. Jest to także okazja do propagowania zdrowego stylu życia i aktywności sportowej poprzez grę w szachy zgodnie z hasłem: Pokonaj Raka szachami.