Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

     21 marca 2018 r. odbyło się oficjalne przekazanie do użytku najniższych kondygnacji w Szpitalu, które dzięki pracom remontowym zyskały nowe przeznaczenia. Są to pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla personelu oddziału pulmonologicznego z pododdziałem gruźlicy, magazyn odzieży pacjentów oraz archiwum medyczne. Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Władz Regionu, Województwa i Warmińsko-Mazurskiego Inspektoratu Sanitarnego w Olsztynie, a także przedstawicieli instytucji współpracujących z placówką. 

P1120768P1120773

     Całość inwestycji wyniosła 647 695,39 zł. Realizacja zadania nie była by możliwa gdyby nie wsparcie z budżetu Województwa w kwocie 100 000 zł, za co pani Dyrektor Irena Petryna złożyła podziękowania na ręce Marszałka Województwa.

     Z chwilą przecięcia wstęgi, szpital pulmonologiczny jako jedyny podmiot leczniczy w Regionie Warmii i Mazur, stał się w pełni dostosowany do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia spełniając wszelkie wymagania sanitarne i epidemiologiczne, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

P1120803tort    Podpisana została także umowa z przedstawicielem wykonawcy na prace remontowo-budowlane związane z utworzeniem Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Diagnozowania i Leczenia Rzadkich Chorób Układu Oddechowego.

P1120836P1120887

     Obecnością zaszczycili nas: Pan Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pani Agnieszka Warakomska-Poczobutt - Dyrektor Biura Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pan Ryszard Wasiński – Dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Janusz Dzisko – Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie oraz Pani Teresa Parys – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.