Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Jesteśmy najlepszym szpitalem niezabiegowym w kraju !

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie został uhonorowany tytułem Najlepszy szpital niezabiegowy w kraju, zajmując 1 miejsce w ogłoszonym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik „Rzeczpospolita” Rankingu „Bezpieczny Szpital 2017”, w kategorii szpitali niezabiegowych.
 

2

 

Placówka po raz 5 została doceniona w ogólnopolskim 14. Rankingu „Bezpieczny Szpital 2017” będącym częścią realizowanego programu „Bezpieczny Szpital Przyszłości”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Łącznie w rankingu, w różnych kategoriach, uczestniczyły 204 szpitale.
 
Nagrodę odebrała Dyrektor SPZGiChP Irena Petryna.
- Mijający rok był szczególny dla funkcjonowania szpitala, za nami rok ciężkiej pracy, dlatego nagroda jest uhonorowaniem całego zespołu, którym kieruję - mówi dyrektor Irena Petryna. W szczegółowej ankiecie oceniono nas w każdym obszarze działalności.
Dokonano sprawdzenia sprawności zarządzania strategicznego i usługą medyczną w oparciu o wyniki monitorowanych wskaźników, potwierdzających wysoką jakość usług i bezpieczeństwo opieki nad pacjentami podczas całego procesu diagnostyczno – terapeutycznego. Szczegółowej analizie poddano system nadzoru nad zakażeniami i politykę lekową z elementami farmakoekonomiki.
 

4         5

P1120281

 

Oceniono także stopień zinformatyzowania procesów pracy i udzielania świadczeń, a co się z tym wiąże - ucyfrowienia dokumentacji medycznej i integracji wdrożonych systemów ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Jest mi niezmiernie miło, że dostrzeżono nasze wysiłki nakierowane na zapewnienie wysokiego komfortu pobytu w szpitalu, co odzwierciedlają wyniki badań satysfakcji pacjenta. Jest to również niewątpliwie zasługa sprawnego zarządzania i nadzoru nad środowiskiem opieki.

Sukces ten jest potwierdzeniem aspiracji SPZGiChP do osiągnięcia pozycji najnowocześniejszego ośrodka referencyjnego w zakresie diagnostyki i leczenia wszystkich chorób układu oddechowego w celu kompleksowego i koordynowanego zabezpieczenia opieki zdrowotnej na Warmii i Mazurach.