Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

P1120240

Telemedycyna w szpitalu

Z okazji Światowych Dni POCHP, 21.11.2017 r., w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc, odbyła się Konferencja, podczas której przedstawiono nowe możliwości jakie daje telemedycyna, która prężnie rozwija się w placówce. Na bazie, wdrażanej etapowo, kompleksowej informatyzacji szpitala, uruchomiona zostaje technologia AirView – jest to aplikacja pozwalająca na monitorowanie leczenia pacjentów, przebywających w domu, cierpiących zaburzenia oddychania w czasie snu.

P1120205P1120227

- Dzięki modułowi komunikacji bezprzewodowej funkcja AirView natychmiast udostępnia informacje i pozwala lekarzowi kontrolować, czy pacjent przebywający na leczeniu w domu przestrzega zaleceń terapii – mówi Irena Petryna, dyrektor szpitala.

Lekarz może sprawdzić między innymi godziny korzystania z systemu, ma on stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji. Bezprzewodowy dostęp do ustawień urządzenia zapewnia pacjentowi maksymalny komfort podczas leczenia w domowych warunkach bez konieczności rezerwowania wizyty i odwiedzin u lekarz prowadzącego.

P1120241

W trakcie konferencji nastąpiło przekazanie przez przedstawicieli firmy Res-Med respiratora dla Fundacji „Zdrowe Płuca”. Respirator chwile później trafił na ręce dyrektor Ireny Petryny, która przekazując prezent dalej - do Kliniki Pulmonologii, pani profesor Annie Doboszyńskiej, obiecała, że to nie ostatni respirator, który w najbliższym czasie trafi do placówki.

- Postepowania przetargowe są w trakcie – dodała Irena Petryna. - Dzięki dotacji rządowej, nasz szpital zyska nowy, niezbędny, sprzęt medyczny: spirometr z modułem bodypletyzmografii, aparat do echokardiografii oraz trzy respiratory. Całość ma kosztować 390 tysięcy złotych, 80 % to dotacja rządowa, 20% kosztów pokryje szpital.

P1120261

Po konferencji odbyła się pogadanka dla pacjentów szpitala na temat POChP oraz bezpłatne badania spirometryczne dla mieszkańców Region.