Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

P1100885

Szanowni Państwo,

W dniu 21 listopada SPZGiChP dołączy do elitarnego grona podmiotów leczniczych wykorzystujących zdobycze nowoczesnych technologii dla dobra pacjentów w ramach telemedycyny.

Na bazie wdrażanej etapowo kompleksowej informatyzacji szpitala, uruchomimy technologię AirView –działający w chmurze obliczeniowej system zarządzania danymi pacjentów cierpiących na zaburzenia oddychania w czasie snu.

Dzięki modułowi komunikacji bezprzewodowej funkcja AirView natychmiast udostępnia informacje i pozwala lekarzowi kontrolować, czy pacjent przebywający na leczeniu w domu przestrzega zaleceń terapii. Lekarz może sprawdzić między innymi godziny korzystania z systemu— lekarz ma stały i bezpośredni dostęp do wszystkich informacji. Bezprzewodowy dostęp do ustawień urządzenia zapewnia pacjentowi maksymalny komfort podczas procesu leczniczego w domowych warunkach bez konieczności rezerwowania wizyty i odwiedzin u lekarz prowadzącego.

O godzinie 10.30 odbędzie się Konferencja dla mediów z okazji Światowego Dnia POChP. Jest to międzynarodowe święto, poświęcone tematyce przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc w ramach programu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i amerykańskiego Narodowego Instytutu Serca, Płuc i Krwi.

Na temat POCHP w Regionie oraz o nowych możliwościach diagnostyczno-terapeutycznych po krótce opowie Pani Profesor dr hab. n. med. Anna Doboszyńska – koordynator oddziału klinicznego, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chorób płuc.

W trakcie konferencji nastąpi przekazanie respiratora dla Fundacji „Zdrowe Płuca”, która działa na rzecz pacjentów szpitala.

W godzinach od 14.00 do 15.30 przeprowadzimy bezpłatne badania spirometryczne dla pierwszych 20 osób, które zadzwonią do szpitala w piątek, 17.11.2017 r. na numer: 89 532-29-70.