Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

P1110280

Dyrekcja i pracownicy szpitala płucnego gościli w dniu wczorajszym Ministra Zdrowia Pana Konstantego Radziwiłła. Wizyta związana była z jubileuszem placówki, która obchodzi w tym roku 110 lecia służby na rzecz ochrony i ratowania zdrowia mieszkańców Warmii i Mazur. Spotkanie było okazją do zaprezentowania Ministrowi obecnej infrastruktury szpitala oraz do przedstawienia wizualizacji Warmińsko – Mazurskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii – inwestycji wieńczącej dynamiczny rozwój szpitala, jaki dokonał się na przełomie ostatniego dziesięciolecia.

P1110318

- Chociaż moja wizyta była niezapowiedziana, od razu widać jak fantastycznie jesteście Państwo zorganizowani i jaki doskonały zespół stanowicie – zauważył Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia. - Głęboko wierzę że wasze plany i zamierzenia są do zrealizowania, jeżeli nie teraz to w najbliższym czasie. Razem z Państwem, będę o to zabiegał.

P1110474

Dyrektor szpitala –Irena Petryna zwróciła uwagę, że szpital jest już przygotowany pod nowe wyzwania. Wyposażona w zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczny sala bronchoskopowa, może i powinna współpracować z oddziałem zabiegowym, zaś realizowane w oddziałach pulmonologicznych procedury diagnostyczno – lecznicze z zakresu odczulania na jady owadów błonkoskrzydłych, nadciśnienia płucnego oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, wymagają pilnego uruchomienia oddziału intensywnej opieki medycznej OIOM. Ministrowi towarzyszyli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki, Wicemarszałek Marcin Kuchciński.