Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

 

Wyróżnienie dla szpitala !!!

 

W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odbyła się wczoraj (29.01) II Gala „Produkt Warmia Mazury” połączona z konferencją informacyjno-promocyjną na temat projektu prowadzonego przez województwo pod tą samą nazwą. Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie otrzymał wyróżnienie potwierdzone certyfikatem w kategorii usługa - odczulanie na jady owadów błonkoskrzydłych.

 1

 

Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie jest jedyną placówką w regionie, która wykonuje odczulanie na jady owadów błonkoskrzydłych. W SPZGiChP odczulanie jest przeprowadzane w systemie ultraszybkim, tzw. „ultrarush”. Po tak przeprowadzonej terapii, już po jednej dobie osoba uczulona, może być „niewrażliwa” na użądlenie, ale do podtrzymania wytworzonej odporności na jad należy kontynuować podawanie dawek szczepionki przez okres do kilku lat, w zależności od predyspozycji danego organizmu. Dzięki temu pacjenci z Województwa Warmińsko – Mazurskiego uczuleni na jad owadów błonkoskrzydłych nie muszą udawać się na terapię np. do Gdańska lub Warszawy.

           

2.a3