Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Polsko - Ukraińskie porozumienie

Stosunkowo niewiele lat upłynęło od czasu, gdy z zachodu Europy do Polski ciągnęły humanitarne transporty ze wszystkim co służbie zdrowia i pacjentom w naszym kraju mogło się przydać. A jeszcze 10-20 lat temu brakowało wszystkiego: od lekarstw, przez specjalistyczny sprzęt, po zwykłe łóżka szpitalne. Większość Polaków takiej sytuacji już nie pamięta lub nie chce pamiętać. Ale całkiem niedaleko od nas, na Ukrainie, jest tak, jak w naszej służbie zdrowia było nie tak dawno temu. Teraz przyszedł czas, byśmy my ruszyli z pomocą bardziej potrzebującym. I taka pomoc rusza.

 

Swoją dwudniową wizytę rozpoczęli:Porozumienie1

» Bogdan Boliuk – przewodniczący Rady Powiatowej w Kołomyi,


» Mykhailo Ugorski - zastępca przewrzewodniczącego Rady Powiatowej w Kołomyi,


» Wiktor Tytyk - główny lekarz Poradni Ftyzjompulmonologicznej w Kołomyi


» Marii Kolomyichuk - kierownik oddziału stacjonarnego ww. poradni.
 

 

 

 

 

Porozumienie2W naszej placówce zostało podpisane trójstronne porozumienie między Samodzielnym Publicznym Zespołem Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie – reprezentowanym przez Irenę Petrynę – dyrektora szpitala i Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie – reprezentowaną przez Marka Myszkowskiego – dyrektora Stacji, a Poradnią Ftyzjopulmonologiczną w Kołomyi.

Przedmiotem umowy jest współpraca partnerska w zakresie:
1. Stosowanych standardów diagnostyki i leczenia chorych na gruźlicę, zwłaszcza gruźlicę wielolekooporną (MDR-TB).
2. Konsultacji specjalistycznych w oparciu o przedstawione zanonimizowane dane dotyczące szczególnych przypadków klinicznych.
3. Wymiany poglądów i doświadczeń z zakresu bezpieczeństwa pacjenta oraz poprawy środowiska opieki w trakcie procesu diagnostyczno- terapeutycznego.
4. Przekazywania sprzętu i urządzeń medycznych w formie darowizny.

 

 

Porozumienie o współpracy, obok Ireny Petryny i Wiktora Tatyka, podpisał również Marek Myszkowski, a przy podpisaniu umowy obecny był członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Witold Wróblewski oraz całe kierownictwo olsztyńskiego szpitala pulmonologicznego.porozumienie3