Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 459 595 990 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Serdecznie zapraszamy palaczy bądź byłych palaczy na bezpłatne badania profilaktyczne, które mają na celu poprawę wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju. Do badań wykorzystany zostanie nowoczesny Tomograf Komputerowy.

 Na bezpłatne badania profilaktyczne zapraszamy osoby z dwóch grupach wiekowych:

-  w wieku 55-74 lat z konsumpcją tytoniu większą lub równą 20 paczkolat, okresem abstynencji tytoniowej nie dłuższym niż 15 lat, bez objawów sugerujących raka płuca, niechorujących wcześniej na raka płuca oraz

- w wieku 50-74 lat z konsumpcją tytoniu większą lub równą 20 paczkolat, okresem abstynencji tytoniowej nie dłuższym niż 15 lat, u których stwierdza się jeden z czynników ryzyka: ekspozycja zawodowa na krzemionkę, beryl, nikiel, chrom, kadm, azbest, związki arsenu, spaliny silników diesla, dym ze spalania węgla kamiennego, sadza, ekspozycja na radon, historia zachorowania na raka płuca lub raka zależnego od palenia tytoniu.

 

Wszystkie osoby, które spełniają wymienione powyżej kryteria, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty pod numerem telefonu 89 532 29 97 w godzinach 8.00-14.30.

badaniatk