Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 459 595 990 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Szanowni Państwo,
Lekarze, Pielęgniarki i Pielęgniarze,
Położne, Diagności laboratoryjni i farmaceuci,
Rehabilitanci, Ratownicy i opiekunowie medyczni,
Pracownicy administracyjni,
Kapelani instytucji medycznych

Nie można leczyć i być leczonym bez nadziei

Papież Franciszek

                Z okazji święta Patrona środowiska medycznego, św. Łukasza lekarza i ewangelisty prosimy
o przyjęcie serdecznych podziękowań za Waszą służbę człowiekowi cierpiącemu, za stałą dyspozycję niesienia pomocy bliźniemu. Przyjmijcie płynące z serca życzenia – by Wasza praca była przepełniona światłem ludzkiej i nadprzyrodzonej nadziei a Wasi Podopieczni i Pacjenci obdarzali Was szczerą życzliwością i wdzięcznością. Wam osobiście życzymy ubogacających relacji rodzinnych, doskonalenia się w sztuce medycznej i odwagi w pokonywaniu wszelkich przeciwności.

Od początku marca rozpoczęliśmy w Polsce bezpośrednią batalię, walkę z zagrożeniem wywołanym przez światową pandemię koronawirusa. Wprost lub pośrednio dotknęła ona każdego
z nas, odciska się na wielu płaszczyznach życia osobistego i społecznego. Pierwszymi, którzy muszą stawić jej czoła, jesteście Wy – lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, farmaceuci, diagności laboratoryjni, sanitariusze oraz kapelani. Każdego dnia, w nieustannej gotowości do niesienia pomocy, stajecie na pierwszej linii, najbliżej dotkniętych koronawirusem chorych i zagrożonych zarażeniem pacjentów. Tą drogą pragniemy serdecznie PODZIĘKOWAĆ każdemu z Was za oddaną, profesjonalną służbę, za codzienną odwagę trwania na Waszych stanowiskach. Wiemy, że niesiecie
w sercach niepokój, wiele obaw, ale wiemy także, że jesteście ludźmi nadziei, która służy do końca,
a waszą siłą jest zespołowe działanie.

Pragniemy zapewnić o naszym duchowym wsparciu i solidarności z Wami. Codziennie włączamy Wasze życie osobiste, pracę, przeżywane obawy, rodzące się trudności w sprawowaną Ofiarę Eucharystyczną. Prosimy, aby Jezus nadał sens zbawczy Waszemu trudowi. Polecamy Was też Matce Bożej z Lourdes, która jest uzdrowieniem chorych i wspomożycielką wiernych, zawierzamy wstawiennictwu świętych lekarzy i pielęgniarek.

Z pasterskim błogosławieństwem

                                                               + Józef Górzyński

                                                               Arcybiskup Metropolita Warmiński

 

Ks. Leszek Muzyka

Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia

asd