Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

W dniu 16.12.2019 r. odbyła się oficjalna Gala XVI Ogólnopolskiego Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej" Bezpieczny Szpital 2019.  Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc zajął II miejsce w kategorii „Szpitale Niezabiegowe”. Z czego do rankingu weszło 100 najlepszych, które uzyskały największą ilość punktów w ankiecie.

W formularzu zgłoszeniowym Dyrekcja szpitala musiała odpowiedzieć na szczegółowe pytania w zakresie: stopnia zinformatyzowania procesów pracy i udzielania świadczeń, a co się z tym wiąże - ucyfrowienia dokumentacji medycznej i integracji wdrożonych systemów ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym, jak również zarządzania strategicznego i nadzoru nad finansami. Dokonano także sprawdzenia sprawności zarządzania usługą medyczną  w oparciu w wyniki monitorowanych wskaźników w ramach doskonalenia jakości i utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa pacjentów podczas całego procesu diagnostyczno – terapeutycznego.  Szczegółowej analizie poddano system nadzoru nad zakażeniami i politykę lekową  z elementami farmakoekonomiki.

Posiadanie tak prestiżowego wyróżnienia jest dla szpitala niebywałym sukcesem. Jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług, a także aspiracji SPZGiChP do osiągnięcia pozycji najnowocześniejszego ośrodka referencyjnego w zakresie diagnostyki i leczenia wszystkich chorób układu oddechowego.

ranking 2019 39