Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

 

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Palenie tytoniu w Polsce jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Szacuje się, że co trzecia osoba pali, w tym około 9 milionów stanowią codzienni palacze, a około miliona palacze okazjonalni.

Z powodu chorób odtytoniowych w Polsce co roku umiera kilkadziesiąt tysięcy osób w wieku produkcyjnym. Z badań wynika, że w naszym kraju większość dorosłych palaczy podjęła próby palenia tytoniu w wieku nastoletnim. Ograniczenie tego zjawiska jest możliwe dzięki działaniom profilaktycznym wśród dzieci i młodzieży.

Szpital pulmonologiczny od lat współpracuje ze szkołami podstawowymi i licealnymi edukując oraz kształtując postawy antynikotynowe. W tym roku w naszej placówce gościli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. 

1

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów, poznali mechanizm uzależnienia oraz sposoby radzenia sobie z nałogiem.

2