Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

Z dniem 1 listopada 2018 r. na Oddziale Onkologii z Pododdziałem Chemioterapii rozpoczął pracę prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki - Specjalista radioterapii onkologicznej.

Absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. W 2001 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. W 2017 odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy nominację profesorską. Pracował w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, potem długoletni Kierownik Zakładu Radioterapii w szpitalu MSWiA w Olsztynie. Kierował Kliniką Radioterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach oraz Katedrą Onkologii i Radioterapii Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Od 2013 związany z NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Katowicach. Od października 2018 r. - z ośrodkiem NU-MED w Elblągu.

Koordynator konsorcjum GLIOMED - wieloośrodkowego projektu naukowo-wdrożeniowego finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, którego celem jest poprawa diagnostyki i wyników leczenia chorych na glejaki. Szczególne zainteresowania medyczne to immunoterapia, terapia celowana molekularnie, radioterapia stereotaktyczna, nowotwory środkowego układu nerwowego. Autor licznych publikacji naukowych, nauczyciel akademicki, podręczników dla lekarzy i polskich wytycznych w zakresie onkologii. Żonaty, czworo dzieci, pasjonat sportów wytrzymałościowych (triathlon), pilot samolotowy.