Logo Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc

Sekretariat 89 532 29 01 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja 89 532 29 49/50 

ul. Jagiellońska 78, 10-357 Olsztyn

samorząd

poznaj lepiej facebook you tube

W dniu dzisiejszym, w towarzystwie znamienitych gości, został przekazany do użytku nowoczesny sprzęt diagnostyczny, wykorzystywany do wczesnej i pogłębionej diagnostyki w chorobach płuc, w tym nowotworach oraz w precyzyjnej diagnostyce chorób alergicznych.

Zestaw do ultrasonografii przezoskrzelowej EBUS- niespotykana wcześniej precyzja i dokładność uzyskiwanych wyników, małoinwazyjność, czyli brak konieczności przeprowadzania zabiegów inwazyjnych, takich jak wideotorakoskopia.

System Phadia - w pełni zautomatyzowana diagnostyka laboratoryjna Dzięki niej możemy dokładnie diagnozować różne choroby alergiczne i monitorować ich przebieg.

Cyfrowe RTG to przede wszystkim najwyższa jakość obrazu rtg przy zmniejszonej dawce promieniowania i brak konieczności wykonywania badań powtórzonych.

To także w pełni zautomatyzowana szafa do endoskopów i respirator.

 

Wartość zakupionego sprzętu to ponad 1.5 mln. zł. Środki z Unii Europejskiej to ok. jeden milion 200 tysięcy, Samorząd Województwa dofinansował zakup kwotą 300 tyś. zł

Tym samym szpital realizował cześć zadania, w ramach którego powstaje Warmińsko- mazurskie Centrum Diagnozowania i Leczenia rzadkich Chorób Układu oddechowego.

P1130946m

P1130956m

P1130972m